Ahir Zamanda İyiler Kötü, Kötüler İyi Kabul Edilecektir


Ahir zaman alameti “İyiyi kötü, kötüyü iyi kabul ettiğiniz bir zamanda haliniz ne olur?” (hadis)

At izinin it izine karıştığı bir dönemde şu aşağdaki ayeti uygulamaz, rejimin ve havuz medyanın yalanlarıyla beslenirsen yanılırsın, haberlerin doğruluğunu ARAŞTIRMAK, namaz gibi, oruç gibi, zekat gibi her mümine gücü nisbetinde farzdır.

Kelli felli olsanda, iki metre sakal uzatsanda, sarık ve cübbe taksanda, gece gündüz namaz kılsanda bunlar kurtarmaz, haberlerin doğruluğunu ARAŞTIRMAK FARZDIR.

Araştırma yapacak imkanın yoksa en azından emin olmadığın konulara girip birilerini körü körüne savunma, kirli rejimn fitneci ağzızla sağa sola saldırma, aksi halde verdiğin destek nisbetinde kul hakkına giren zulümlerden sorumlu olursun, ahiretini mahveder, iflas edenleden olursun…

“Ümmetimden müflis olan o kimsedir ki: Kıyamet günü namazı, orucu ve zekatı olduğu halde gelir. Ancak birine küfretmiş, diğerinin kanını dökmüş, bir diğerinin de malını yemiştir. Hasenatı, buna, öbürüne, diğerine dağıtılır. Üzerindeki borçlar bitmeden hasenatı tükenmişse öbürlerinin günahlarından alınır, üzerine yüklenir ve böylece ateşe atılır.” (hadis)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir